KOPA AMERIKA: I Brazil "škripi"

Favoriti Kopa Amerika u Argentini još uvijek ne znaju za pobjede. "Karioke" jedva do boda.

KOPA AMERIKA: I Brazil "škripi" Izvor: MONDO

Brazil i Paragvaj igrali su u Kordobi neriješeno 2:2 (1:0), u drugom kolu B grupe Kupa Amerike.

Golove za Brazil postigli su Žadson u 39. i Fred u 90. minutu, dok su strijelci za Paragvaj bili Santa Kruz u 56. i Valdes u 68. minutu.

Reprezentacija Brazila uspjela je da izbjegne poraz u posljednjim minutima meča pogodkom Freda, koji je sa klupe ušao na teren.

Poslije slabe igre sa Venecuelom (0:0), ekipa Mana Menezesa je i u drugom kolu jedva "iščupala" bod protiv neugodnog Paragvaja.

Brazilcima je sada neophodna pobjeda u posljednjem kolu protiv Ekvadora, a novi neuspjeh mogao bi najvećeg favorita na turnira da košta eliminacije u prvoj fazi takmičenja.

Venecuela je pobijedila Ekvador sa 1:0 u drugom kolu B grupe Kopa Amerike i tako izbila na prvo mjesto na tabeli.

Pobjednički gol pao je u 62. minutu kada je Sezar Gonzales topovskim udarcem sa oko 18 metara matirao golmana Marsela Elisage, koji se bukvalno nije ni pomjerio sa mjesta.

Venecuela vodi na tabeli sa četiri boda, drugo mjesto dele Brazil i Paragvaj, sa po dva boda.

Posljednje kolo igra se u srijedu kada se osim meča Brazil - Ekvador sastaju i Paragvaj i Venecuela.