Juventus bez Vlahovića ispao iz Kupa Italije: Inter se plasirao u finale!

Autor Haris Krhalić

Fudbaleri Intera su prvi finalisti Kupa Italije

Nakon remija u prvoj polufinalnoj utakmici Kupa Italije (1:1), fudbaleri Intera su na domaćem terenu savladili Juventus rezultatom 1:0 i plasirali se u finale ovog takmičenja.

Jedini pogodak na utakmici postigao je Federiko Dimarko na početku meča.

Inter – Juventus 1:0 (1:0)
/Dimarko 15/

Igrao se 15. minut kada je Dimarko primio loptu koju je poslao Barela i pogodio za 1:0.

Inter je do drugog gola mogao sedam minuta kasnije kada je Lautaro Martinez sa poludistance poslao loptu pored lijeve stative.
U 34. minutu Kostić je zaprijetio, ali je Onana bez većih problema zaustavio njegov pokušaj.

Igrao se 53. minut kada je Džeko odlično predriblao Bremera i postigao pogodak iz teške pozicije, ali je sudija ovaj gol ponišio zbog ofsajda.

Inter će u finalu igrati protiv boljeg iz duela Kremonezea i Fiorentine, a „viola“ je u prvoj utakmici slavila sa 2:0.