Edin Džeko prekinuo golgeterski post! Dva pogotka kapitena BiH u "šestici" Intera u Veroni (VIDEO)

Milanski Inter upisao je 19. pobjedu u ovoj sezoni Serije A, a kapiten Bosne i Hercegovine Edin Džeko bio je strijelacdva pogotka u ubjedljivom trijumfu na gostovanju u Veroni.

Edin Džeko dao gol Veroni i prekinuo golgeterski post Izvor: EMANUELE PENNACCHIO/ANSA

"Neroazuri" su zabilježili treću vezanu pobjedu u šampionatu Italije i to na impresivan način!

VERONA - INTER 0:6 (0:3)

Na gostovanju u Veroni, izabranici Simonea Inzagija su do poluvremena praktično osigurali tri boda zahvaljujući autogolu Argentinca Adolfa Gajha, Hakana Čalhanoglua i Edina Džeke.

Džeko je na asistenciju Lautara Martineza bio brži od svojih čuvara i pogodio ugao gola Lorenca Montipa - 3:0.

Kapiten "zmajeva" je tako prekinuo golgeterski post koji traje od 4. januara kada je postigao pogodak Napoliju.

Džeko je bio strijelac i u nastavku postigavši svoj deveti gol u sezoni, a dva pogotka večeras upisao je i inajbolji strijelac milanske ekipe Lautaro Martinez, koji je stigao do kote 19.

Inter je na dobrom putu da osigura plasman u Ligu šampiona, a do kraja sezone ga očekuje i polufinale Lige šampiona protiv gradskog rivala Milana, kao i finale Kopa Italije protiv Fiorentine.