KOPA AMERIKA: Mesi i Aguero pogurali Argentinu

Argentina je pobijedila Kostariku (3:0) i plasirala se u drugi krug šampionata Južne Amerike.

KOPA AMERIKA: Mesi i Aguero pogurali Argentinu Izvor: MONDO

U posljednjem kolu Grupe A, domaćin je na krilima Lionela Mesija, dvostrukog asistenta i Serhija Kuna Aguera, dvostrukog strijelca, deklasirao Kostarikance i ovjerio plasman u dalje takmičenje s druge pozicije.

Treći gol za "gaučose" postigao je Anhel di Marija.

Argentina je bila bolja tokom cijelog susreta, a otpor Kostarike slomila je u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena. Golman Lionel Moreira je loše reagovao kod udarca iz daljine, a odbijanac je u mrežu pospremio Aguero.

Već poslije osam minuta u nastavku, Mesi je namjestio gol za Aguera, a najbolji fudbaler svijeta je u 64. minutu na gotovo identičan način proigrao Di Mariju, koji je zakucao loptu za konačnih 3:0.

Imali su "gaučosi" priliku da ubjedljivije slave, ali je šut Jezekila Lavecija iz 86. minuta zaustavila stativa.

U četvrtfinalu, domaćine očekuje meč sa drugoplasiranim timom grupe C u kojoj se takmiče Čile, Peru, Urugvaj i Meksiko.