Seltik odbranio titulu, još samo dvije dijele ih od Rendžersa!

Seltik je odbranio titulu osvojenu prošle godine i stigao do 53. šampionskog slavlja, dok gradski rival Rendžers ima 55.

Seltik Izvor: Shutterstock

Fudbaleri Seltika odbranili su danas šampionsku titulu pošto su u Edinburgu na gostujućem terenu pobijedili Harts sa 2:0, u utakmici 34. kola škotskog prvenstva.

Seltik je poveo golom koji je Kjogo Furuhaši postigao u 67. minutu, a pobjedu je obezbijedio Hjon-gju O pogotkom u 80. minutu.

Harts je od 45. minuta igrao sa igračem manje, pošto je isključen Aleks Kokrejn. Njemu je sudija prvo pokazao žuti karton, ali je promijenio odluku nakon što je odgledao snimak.

Seltik je tako četiri kola prije kraja obezbijedio novu titulu, pošto ima 95 bodova, a drugoplasirani Rendžers 79 uz utakmicu manje.

To je 53. titula za Seltik u klupskoj istoriji, a 11. u posljednjih 12 godina. Rendžers ima 55, tako da sada samo dva pehara dijele gradske rivale iz Glazgova.

Seltik ove sezone može da osvoji triplu krunu, ako u finalu Kupa Škotske 3. juna pobijedi Invernes, s obzirom da je već osvojio i trofej u Liga kupu.