LŠ (kval): Plzen pregazio Pjunik

Prvak Češke u Jerevanu obezbijedio kapital koji mu garantuje miran revaš i prolaz u 3. kolo kvalifikacija za Ligu šampiona.

LŠ (kval): Plzen pregazio Pjunik Izvor: MONDO

Pjunik će i ove sezone, najvjerovatnije, završiti takmičenje već u drugom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona. Češka Viktorija slavila je ubjedljivu pobjedu u Jerevanu - 4:0 (3:0), tako da će revanš u Plzenu biti čista formalnost.

Najbolji tim Jermenije prošle godine zaustavljen je na istom stepeniku od Partizana. Jermenski šampion tada se pokazao kao vrlo nezgodan rival. Ipak, dvostruka pobjeda crno-bijelih nije izostala...

Plzen je sve rješio već u prvom meču.

Poslije 40 minuta igre na stadionu Republika dilema je nestala. Česi su sa dva gola Mareka Bakoša (7. i 40. minut) i jednim Pavela Horvata (28. minut) stigli do kapitalne prednosti.

U drugom poluvremenu igralo se prilično dugo bez golova, a onda je u 72. minutu Daniel Kolar zapečatio sudbinu Pjunika.

Kada je Miodrag Zec u 14. minutu savladao golmana Liteksa Vinisiusa činilo se da će šampion Crne Gore Mogren izboriti povoljan rezultat pred revanš u Loveču.

Dosta dobro su se držali "majstori s mora", ali ih je pred kraj meča šokirao Svetoslav Todorov. Veteran Liteksa je za samo dva minuta preokrenuo rezultat. Prvo je izjednačio u 77. minutu, a onda i obezbijedio pobedu svom timu.

Kapiten Liteksa je Srbin Nebojša Jelenković, koji je u dresu Obilića bio šampion Jugoslavije u sezoni 1997/98.

Siguran korak ka 3. kolu napravio je i Ekranas. Litvanci su kao gosti pobijedili Valetu 3:2 (3:1). U prvom poluvremnu viđena su četiri gola. Nigerijac Učena Umeh načeo je Maltežane u 15. minutu. Samo sedam minuta kasnije na listu strijelaca dospio je i kapiten Ekranasa Danisu Gleveckas. Pred kraj prvog poluvreman Ramunas Radavičijus je iskoristio penal, ali su i domaćini prije odlaska na odmor uspjeli da smanje na 3:1. Strijelac je bio Majkl Mifsud.

Valeta je preko Vilijama Barbose smanjila na podnošljivih 2:3 u prvom minutu sudijske nadoknade.

Za Litvance su cijelu utakmicu odigrali igrači koji su ponikli u Partizanu - Dušan Matović i Marko Anđelković.

Ni Maribor nije imao većih problema protiv Didelanža. Tim Darko Milaniča pobijedio je 2:0. Golove za Slovence postigli su Arhus i Ibraimi (36. i 45. minut).

Slovan je golovima Filipa Šeba i Togoanca Karima Gedea zabilježio pobjedu protiv Tobola. Ekipu koja je prošle sezone izbacila Crvenu zvezdu iz kvalifikacija za Ligu Evrope čeka vrlo teško gostovanje u Kazahstanu. Za Tobol je igrao bivši fudbaler Jagodine Nenad Šljivić.

Prvak Srbije Partizan svoj meč 2. kola kvalifikacija za Ligu šampiona protiv Škendije iz Tetova igra u srijedu od 20,45 časova na stadionu u Humskoj, dok istog dana od 19 časova šampion BiH Borac, gostuje Makabiju.