KOPA AMERIKA: Čile i Urugvaj u četvrtfinalu

Reprezentacije Čilea i Urugvaja plasirale su se u četvrtfinale Kupa Amerike.

KOPA AMERIKA: Čile i Urugvaj u četvrtfinalu Izvor: MONDO

Čileanci i Urugvajci izborili su plasman među osam najboljih reprezentacija kao dve prvoplasirane ekipe pošto su rano jutros u mečevima trećeg kola grupe C minimalnim rezultatom savladale Peru, odnosno Meksiko.

Autogolom Andrea Karilja u nadoknadi vremena Čile je osigurao prvo mjesto u grupi, što im je omogućilo da u četvrtfinalu izbjegnu domaćina Argentinu. Izabranici selektora Klaudija Borgija očekuju drugoplairan tim grupe B, za koje konkurišu Brazil, Paragvaj ili Venecuela.

Čile i Peru su utakmicu završile sa igračem manje, jer su zbog međusobnog sukoba u 62. minuti isključeni Žan Bosežur (Čile) i Djankarlo Karmona (Peru).

U drugoj utakmici grupe C Urugvaj ja savladao Meksiko rezultatom 1:0, pa ga u nastavku takmičenja čeka okršaj sa Argentinom.

Jedini pogodak na utakmici postigao je Alvaro Pereira u 15 minutu poslije slobodnog udarca Dijega Forlana, a u nastavku utakmice Urugvaj nije iskortistio nekoliko odličnih prilika da uveća vođstvo.

Čile je pobjednik grupe sa sedam osvojenih bodova, Urugvaj je drugi sa pet, Peru treći sa četiri, dok je Meksiko zauzeo posljednje mjesto.