LŠ (kval): Dinamo lako s Nefčijem

Dinamo je pobijedio azerbejdžanski Nefči 3:0 (1:0) u prvoj utakmici drugog pretkola Lige šampiona na renoviranom Maksimiru.

LŠ (kval): Dinamo lako s Nefčijem Izvor: MONDO

Milan Badelj u prvom poluvremenu, a potom i Ivan Krstanović s dva gola u nastavku slomili su otpor Azerbejdžanaca koji su ostavili utisak prosječne ekipe.

Na asistenciju Alispahića u 38. minuti je Badelj postigao najbitniji, prvi pogodak na utakmici, čime je Dinamo dobio polet da u nastavku krene još agresivnije prema golu Saše Stamenkovića, bivšeg čuvara mreže Crvene zvezde.

U 46. minutu, Krstanović je povisio na 2:0, a dvadeset minuta kasnije iz penala, kojeg je sam izborio, postavio konačan rezultat.

Revanš je za nedjelju dana u Azerbejdžanu, ali će modri tamo putovati kao turisti.

Posao je završio i kiparski APOEL, koji je pobijedio Skenderbeg u Albaniji 2:0. Baš kao i Helsinki koji je u Velsu, protiv Bangor sitija slavio 3:0.

Srpski i norveški crno-bijeli, Partizan i Rozenborg, takođe su odradili lavovski dio posla. Partizan je pobijedio makedonsku Škendiju 4:0, a Rozenborg islandski Breidablik 5:0.

Poljska Visla, za koju od ove sezone igra Ivica Iliev, pobedila je Skonto u Letoniji 1:0.