KOPA AMERIKA: Pato i Nejmar probudili Brazil

Čak 12 golova na dve posljednje utakmice u Grupi B. Brazil, ipak, bolji od Ekvadora (4:2). Venecuela šokirala Paragvaj sa dva gola u 90. minutu (3:3).

KOPA AMERIKA: Pato i Nejmar probudili Brazil Izvor: MONDO

Favoriti Kopa Amerika, Brazil, Argentina i Urugvaj, u prva dva kola nisu zabeležili nijednu pobjedu. A, onda su sva tri tima zablistala u posljednjem kolu takmičenja po grupama...

Poslije domaćina Argentine i Urugvaja, do prvog trijumfa stigao je i Brazil, zahvaljujući dvostrukim strijelcima Patu i Nejmaru. "Karioke" su u odlučujućem meču za prolazak u četvrtfinale pobijedile Ekvador sa 4:2.

Uprkos ubjedljivoj pobjedi, izabranici Monoa Menezeša tek u posljednjih pola sata prelomili su meč. Alešandre Pato načeo je mrežu protivnika u 27. minutu. Napadač Milana sjajno je reagovao glavom posle centaršuta Adrea Santosa.

Međutim, Brazil je vodio samo 10-ak minuta.

Jak, ali prilično lak udarac za branjenje Filipe Saiseda donio je izjednačenje Ekvadoru. Napadač Levantea je šutirao sa 20 metara, lopta je išla po sredini gola, izmigoljila se iz ruku iskusnog Žulija Cezara i završila u mreži. Rezultat se nije mijenjao do kraja poluvremena.

U nastavku se probudio Nejmar. Najtraženiji fudbaler na planeti iskoristio je sjajan pas saigrača i ponovo doveo Brazil u vođstvo - 2:1. Igrao se 48. minut.

Ni ova prednost petostrukih prvaka svijeta nije duže potrajala. Ponovo je strijelac bio Saisedo. Sličnu akciju kao kod prvog gola izveli su reprezentativci Ekvadora u 58. minutu. Saisedo je dobio loptu na ivici šesnaesterca, pomjerio je u desnu stranu i novim snažnim udarcem savladao Žulija Cezara. Golman Brazila i ovu loptu imao je u rukama.

Ipak, ovaj put neriješen rezultat bio je aktuelan samo dva minuta.

Lošu intervenciju golmana Ekvadora iskoristio je Pato, da bi u 71. minutu sve dileme razriješio Nejmar.

Još više uzbuđenja bilo je u drugom meču u kojem su bodove podijelili Paragvaj i Venecuela - 3:3.

"Crveno-bijeli" su u 86. minutu stigli do velikih 3:1, ali su reprezentativci Venecuele u sudijskoj nadokandi postigli dva gola i obezbijedili drugu poziciju u grupi sa istim brojem bodova kao i Brazil. I Paragvaj će dalje, ali sa trećeg mjesta i to samo zbog bolje gol razlike od najgore trećeplasirane ekipe - Kostarike.