ŠOK NA VESTFALENU - Borusija pred 80.000 navijača ISPUSTILA TITULU! Bajern u 89. MINUTU ovjerio 11. trofej u nizu!

Šokantna završnica u Bundesligi, a na kraju razloga za slavlje ima Bajern, koji je u posljednjih 90 minuta nadoknadio minus od dva boda i prestigao Borusiju!

borusija gubi titulu  Izvor: ANNA SZILAGYI/EPA

Sve je na Vestfalenu pripremljeno za šampionsko slavlje, prvo još od 2012. godine, ali je titula na kraju ostala u Minhenu!

Borusiji Dortmund bio je potreban bilo kakav trijumf nad Majncom pred domaćom publikom kako bi prekinuli desetogodišnju dominaciju najvećeg rivala, ali na kraju u tome nisu uspjeli.

Na kraju su samo remizirali sa današnjim rivalom, dok je Bajern, koji je za "milionerima" kasnio dva boda, trijumfovao na gostujućem terenu nad Kelnom, i to zahvaljujući pogotku iz 89. minuta!

Kakav kraj Bundeslige!

BORUSIJA D. – MAJNC 2:2 (0:2)
/Gereiro 69, Zile 90+6 - Hanke-Olsen 15, Onisivo 24/

Izvor: MAREEN MEYER/EPA

Prvi šok za domaće igraće i navijače stigao je u 15. minutu, kada je Andreas Hanke-Olsen doveo rasterećeni Majnc do prednosti.

Imali su "žuti" priliku da samo četiri minuta kasnije izjednače rezultat, ali Sebastijan Ale nije realizovao penal, a kazna je stigla u 24. minutu, kada je odbrana Borusije zaboravila na Karima Onisiva koji je neometan pogodio za 0:2, za šok i nevjericu na Vestfalenu!

Prvi put od sezone 1999-2000 ekipa koja je dočekala posljednje kolo na prvom mjestu nije osvojila titulu. Tada je tri boda prednosti u odnosu na prvog pratioca, Bajern, imao Bajer koji je doživio poraz od Unterhahinga, dok si Bavarci trijumfovali nad Verderom i uz bolju gol-razliku osvojili trofej.

Borusija je minus prepolovila u 69. minutu, kada je pogodio Rafael Gereiro, a samo desetak minuta kasnije, za domaće su stigle sjajne vijesti - Keln je izjednačio na 1:1 u duelu sa Bajernom!

Bavarce je do prednosti doveo Kingsli Koman u petom minutu, da bi "jarčevi" u 80. sa bijele tačke, golom Dejana Ljubičića, izjednačili rezultat.

U tom trenutku, Borusija Dortmund je, uprkos negativnom rezultatu u svom meču, ponovo bila lider, ali joj je snove o tituli, pogotkom u 89. minutu, raspršio Džamal Musiala.

Pogledajte taj pogodak!

Stigla je ubrzo ta informacija i do Vestfalena, na kojem je do kraja meča viđen još samo jedan pogodak. Postigao ga je Niklas Zile u 96. minutu za 2:2, ali vremena za potpuni preokret nije bilo.

Union Berlin je pred domaćom publikom porazio Verder (1:0) i prvi put u klupskoj istoriji izborio nastup u Ligi šampiona, bez koje je ostao Frajburg, koji je u Frankfurtu poražen od Ajntrahta (2:1).

Herti, koja je još ranije ispala iz lige, pridružio se Šalke, dok će u baražu, protiv trećeplasiranog tima Cvajte, igrati Štutgart.