Genk dobio Lion, za brigu Stanojevića

Partizanov protivnik u trećem pretkolu Lige šampiona nadigrao i ubjedljivo pobijedio višestrukog prvaka Francuske - 3:1 (2:1).

Genk dobio Lion, za brigu Stanojevića Izvor: MONDO

Do prve utakmice sa crno-bijelima, kojima ostaje da i formalno otpišu Škendiju, ostalo je još deset dana, ali je ekipa Genka već u formi.

Aktuelni šampion Belgije u subotu je ugostio slavni Lion na svojoj Kristal areni i slavio rezultatom 3:1.

Jeste da su Francuzi daleko od takmičarske forme, da nije igrao ključni "vezista" Joan Gurkuf i da novi trener Remi Gard tek hvata konce svog tima, ali Genk je pokazao kvalitete koji moraju da zabrinu Aleksandra Stanojevića i sve navijače crno-bijelih.

Do vođstva je stigao već u devetom minutu, kada je Kris oborio brzonogog Nigerijca Nvangangu, a Izraelac Eljaniv Barda sa "bijele tačke" prevario reprezentativnog golmana "trikolora" Iga Lorisa.

U 20. minutu je Antoni Limbombe povisio na 2:0 iz neposredne blizine, poslije brze akcije po desnoj strani i centaršuta Barde, da bi Džimi Brijan smanjio na 2:1 u finišu prvog poluvremena.

On je iskoristio vezane greške uže odbrane Genka, na čelu sa mađarskim golmanom Laslom Ketelešom.

Konačan rezultat postavio je Pavlof u 81. minutu, poslije oštrog udarca iskosa sa desnog krila.

Treba reći da ni Genk nije nastupio u najjačem sastavu, jer trener Franki Ferkauteren nije stavio u tim Mađara Tožera, kao ni mladog napadača Želea Fosena, kojeg su mnogi izdvojili kao najboljeg pojedinca u taboru belgijskog prvaka.