PARTIZAN: Još jedna pobjeda, pa Genk

Partizan bez kalkulacija ulazi i u drugi meč sa Škendijom. "Idemo na pobjedu u najjačem sastavu", poručuje Stanojević.

PARTIZAN: Još jedna pobjeda, pa Genk Izvor: MONDO

Partizan je u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona protiv Škendije dokazao da je kvalitetnija ekipa. Na crno-bijelima je da to potvrde i u Skoplju gdje će večeras (20,45) "braniti" 4:0 iz Humske.

Srpski šampion ne bi trebalo da ima težak zadatak. U Partizanu vjeruju da bi jedna lopta u mraži Makedonaca u prvom poluvremenu otvorila vrata ka novoj pobijedi što je i u revanšu primarni cilj pulena Aleksandra Stanojevića.

"Imamo izuzetno povoljan rezultat. Koncentrisani smo da odigramo na pobjedu. Nema kalkulacija, neću odmarati igrače, planiram da izvedem najjači sastav, jer su naše ambicije visoke", naglasio je trener "parnog valjka".

Ako situacija dozvoli, Stanojević priznaje, da pred skautima Genka ipak neće otkriti sve karte.

"Pokušaćemo da sakrijemo prekide koliko je to moguće".

Vladimir Stojković je jedan od najzaslužniji što Partizan mirno čeka revanš sa Škendijom. Golman srpskog šampiona odbranio je penal na početku utakmice u Beogradu i tako omogućio svom timu da strpljivom igrom stigne do ubjedljive pobjede.

"Očekujem pobjedu i dobru igru Partizan", kratko i jasno Stojković je izneo svoja očekivanja.

Partizan bi trebalo da nastupi u sljedećem sastavu: Stojković - Aksentijević, Ranković, Ivanov, Volkov - Kamara - Tomić, Vukić, Ilić - Šćepović, Eduardo.

Stanojević je na treningu u ponedjeljak, sa samo jednom razlikom u odnosu na beogradski duel, uigravao tim koji će da istrči na travnjak skopske Arene. U startnoj postavi umjesto Stefana Babovića očekuje se Nemanja Tomić.

"Mislim da sam u prošlom periodu radio mnogo dobro. Protiv Škendije sam dobio priliku u posljednjih 20 minuta i zadatke sam korektno obavio. Trudiću se da iskoristim priliku koju mi pruži trener", kaže za MONDO mladi vezni fudbaler.

Tomić smatra da je bitno da Partizan što prije postigne gol i da već u prvom poluvremenu riješi sve dileme. Sa njim se složio i Vladimir Volkov.

Ljetošnje pojačanje crno-bijelih takođe jasno poručuje:

"Cilj je pobjeda, a gol u ranoj fazi sve rješava".

Među najiskusnijim u timu Partizana, Aleksandar Ranković, uprkos ubjedljivoj pobjedi u Beogradu zna da neće biti lako.

"Sve će biti, samo ne lako. To ne postoji", ističe defanzivac "parnog valjka".

Utakmica se igra na novom stadionu Filip Drugi, kapaciteta 35.000 mjesta. Lijepo zdanje u koje je do sada uloženo oko 60 miliona evra oduševilo je Beograđane. Fudbaleri Partizana poslije treninga nisu imali zamerke na teren, koji pored vrelih dana deluje dosta dobro. Problem će sigurno predstavljati vrlo sparno vrijeme. Temperatura je u ponedjeljak u Skoplju dostigla je skoro 40 stepeni Celzijusa u hladu, a slično vrijeme najavljeno je i za utorak.

(izvještač MONDA iz Skoplja, Vladimir Sukdolak)