Partizan saznao prvog evropskog protivnika!

Drama u Azerbejdžanu, poznato gdje ide Partizan u trećem kolu kvalifikacija.

Partizan protiv Sabaha u kvalifikacijama za Konferencijsku ligu Izvor: MN PRESS

Fudbaleri Partizana će borbu za grupnu fazu Konferencijske lige započeti u Azerbejdžanu! Kao što je bilo i očekivano pred revanš meč Sabaha i RFS iz Letonije (2:1), domaćin je uspio da sačuva prednost stečenu prethodnog četvrtka, pa će u trećem kvalifikacionom kolu imati priliku da igra protiv srpskog predstavnika.

Letonci su u 37. minutu ostali sa igračem manje, a u 67. uspjeli da stignu do prednost i tako u ovaj dvomeč unesu neizvjesnost. Ipak, nije bilo šansi za veliki preokret i senzaciju u drugom kolu kvalifikacija za Konferencijsku ligu. Domaćin je golovima u 77. i četvrtom minutu nadoknade preokrenuo i potvrdio trijumf od prije sedam dana, kada je u Letoniji bilo 2:0 za goste!

Trijumf predstavnika Azerbejdžana znači da će u naredne dvije nedjelje baš oni voditi okršaje protiv ekipe Igora Duljaja. Prvi meč je na programu 10. avgusta i Partizan će gostovati, dok sedam dana kasnije na svom stadionu, u Humskoj, igra za overu plasmana u plej-of. Podsjećamo, Partizan će ukoliko eliminiše Sabah imati još jednu prepreku do grupne faze, a i u tom dvomeču će biti favorit zbog ogromnog koeficijenta koji je sakupio prethodnih sezona.