POSLASTICA U UGLJEVIKU - SEDAM GOLOVA! Het-trik Anela Hebibovića za 13 MINUTA, Igman upisao prvi trijumf!

Zahvaljujući, prije svega, trostrukom strijelcu Anelu Hebiboviću, Igman je trijumfovao na gostovanju u Ugljeviku.

premijer liga bih zvijezda 09 igman  Izvor: Mondo/Slaven Petković

Na krilima raspoloženog Anela Hebibovića, Igman je uknjižio trijumf u svom prvom meču u novoj sezoni!

U duelu sa Zvijezdom 09, povratnikom u Premijer ligu BiH, nekadašnji prvotimac Sarajeva postigao je tri gola za samo 13 minuta i trasirao svom timu put ka pobjedi, u meču u kojem smo vidjeli čak sedam pogodaka!

ZVIJEZDA 09 – IGMAN 3:4 (1:3)
/Danoski 37, Subašić 73, Tomanović 90+4 – Hebibović 30, 38, 43, Mešić 77/

Hebibović je u razmaku od 30. do 43. minuta tri puta zatresao mrežu iza leža crnogorskog golmana Milana Jelovca, koji je, računajući prvo kolo i duel sa Veležom, u prvih 135 minuta nove sezone čak osam puta kapitulirao.

S obzirom na to da je, zbog evro-obaveza Sarajlija, odgođen okršaj Željezničara i Igmana iz prvog kola, za klub iz Konjica, kojeg je pred start sezone napustio prvi trener Husref Musemić, ovo je bio premijerni meč.

Inače, sedam minuta nakon Hebibovićevog prvog kola, napadač iz Sjeverne Makedonije Zoran Danoski je postigao prvi gol za klub iz etno-sela Stanišići u novoj sezoni. Ipak, taj pogodak nije bio dovoljan za rezultatski egal pred drugih 45 minuta.

Promjene rezultata nije bilo do 73. minuta, kada je Sead Subašić smanjio na 2:3, ali je mladi ofanzivac Igmana Aldin Mešić samo četiri minuta kasnije vratio svom timu prednost od dva gola.

Kada se već očekivao kraj susreta, u četvrtom minutu nadoknade je Saša Tomanović pogodio za 3:4, ali i za kraj premijerligaške poslastice u Ugljeviku.

U trećem kolu, Zvijezda 09 će gostovati GOŠK-u, dok će Igman na krilima današnje pobjede biti domaćin Slogi Meridian.

ZVIJEZDA 09: Jelovac, Tomanović, Blažević, Gavrić, Račić, Veličković, Vadze Godsvil, Ostojić, Đorđević, Maksimović, Danoski. Trener: Mihajlo Jurasović.

IGMAN: Ćeman, Bešagić, Drljević, Hebibović, Oremuš, Bodul, Čubrilo, Mešić, Dupovac, Denković, Ramić. Trener: Dženis Ćosić.

Standings provided by Sofascore

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!