Odlična utakmica u Mostaru: Šest golova, het-trik Haskića i prekid zbog nestanka struje (VIDEO)

Autor Haris Krhalić

Fudbaleri Veleža su na svom terenu savladali Slogu rezultatom 4:2.

velež Izvor: Promo/FK Velež

U utakmici 5. kola Premijer lige BiH između Veleža i Sloge vidjeli smo šest golova i prekid utakmice zbog nestanka struje na stadionu u Mostaru.

Na kraju je domaći tim, na krilima fenomenalnog Nermina Haskića, stigao do sva tri boda.

VELEŽ - SLOGA 4:2 (2:1)
/Haskić 17, 41, 89, Džafić 102 - Jović 36, Vidić 53/

"Rođeni" su u vođstvo stigli u 17. minutu. Ante Hrkač je ubacio loptu u peterac gostiju, a Nermin Haskić se odlično snašao i pogodio u 1:0.
Mogao je Velež preko Gulijašvilija i do drugog gola, ali zaustavio je to Nemanja Šćekić.

Odgovor tima iz Doboja stigao je u 36. minutu kada je Toni Jović pogodio za izjednačenje.

Nisu fudbaleri Sloge uspjeli ni proslaviti ovaj pogodak kako treba, a Šćekić je ponovo vadio loptu iz svoje mreže. Nakon ubačaja Klemena Šturma iz slobodnog udarca, na pravom mjestu se još jednom našao Haskić za konačnih 2:1 nakon prvih 45. minuta.

Nastavak igre nije nam donio mnogo uzbuđenja sve do 53. minutu kada je Sloga stigla do novog izjednačenja. Dejan Vidić se odlično izborio za jednu loptu i savladao Osmana Hadžikića za 2:2.

Utakmica je u 68. minutu nakratko prekinuta zbog nestanka struje, ali vrlo brzo su se igrači vratili na teren.

Fenomenalnu partiju večeras, Haskić je krunisao svojim trećim golom u 89. minutu, kada je fenomenalno pogodio mrežu gostiju.

U 101. minutu Adnan Džafić nije iskoristio jedanesterac, ali se samo minut kasnije iskupio za ovaj promašaj i pogodio za konačnih 4:2. Bio je to njegov prvi pogodak u dresu Veleža.