Velež slavio protiv Posušja: "Rođeni" preuzeli drugo mjesto na tabeli Premijer lige BiH

Autor Haris Krhalić

Fudbaleri Veleža stigli su do nova tri boda.

velež posušje Izvor: Promo/HŠK Posušje

U prvoj utakmici 10. kola Premijer lige BiH, fudbaleri Veleža su na svom terenu savladali ekipu Posušja rezultatom 2:1. Nakon blijedih prvih 45 minuta, u nastavku su se obje ekipe "probudile" te smo vidjeli tri gola i jedan neiskorišten jedaneasterac.

VELEŽ - POSUŠJE 2:1 (0:0)
/Haskić 46, Džafić 62 - Begić 72/

Velež je u vođstvo doveo Nermin Haskić na samom početku drugog poluvremena. Edo Vehabović je ubacio loptu koja se odbija od Lučića, a Haskić glavom pogađa za 1:0. Bio je to njegov šesti pogodak u ovoj sezone te se izjednačio na listi najboljih strijelaca Premijer lige BiH sa Nemanjom Bilbijom i Dejanom Vidićem.

U 62. minutu Velež stiže do drugog gola. Nakon odbrane Kolića, lopta se odbija do Adnana Džafića koji pogađa prazan gol.

Deset minuta kasnije, nakon konfuzije u odbrani Veleža, lopta stiže do Dominika Begića koji loptu šalje kroz ruke i noge golmana Hadžikića.

U 85. minutu Haskić je imao priliku izbiti na prvo mjesto liste najboljih strijelaca, ali njegov udarac sa bijele tačke zaustavlja Kolić.

"Rođeni" su ovom pobjedom, barem privremeno, skočili na drugo mjesto tabele Premijer lige BiH dok je Posušje ostalo na šestoj poziciji.