Balkanski duo vodio Fenerbahče do pobjede: Džeko pogodio, Tadić dva puta asistirao (VIDEO)

Autor Haris Krhalić

Fenerbahče pobjedom preuzeo vrh turskog šampionata.

Fenerbahče Sivaspor turska liga Izvor: VINCENT JANNINK/ANP

Fudbaleri Fenerbahčea ostvarili su sigurnu pobjedu u okviru 14. kola turskog prvenstva. Klub iz Istanbula je na svom terenu dočekao je ekipu Sivaspora i na kraju slavio sa 4:1.

Prvi pogodak na meču vidjeli smo u 17. minutu kada je Dušan Tadić uposlio Šimanskog, a ovaj pogodio za 1:0. Fenerbahče je do vođstva od 2:0 stigao nakon fenomenalnog gola Irfana Kahvedžija.

Gosti su se vratili u meč golom iz 50. minuta kada je Manaj smanjo na 2:1, a stvari su manje-više bile riješene u 63. minutu kada je Okomus postigao autogol za 3:1.

Ipak, pitanje pobjednika je i definitivno bilo riješeno u 75. minutu kada je Džeko, nakon asistencije Tadića, pogodio za konačnih 4:1.