Tuča, pa preokret u Hajdenhajmu, Bajern preživio Volfsburg, het-trik Šika za novi trijumf Bajera!

Autor Goran Arbutina

Uzbudljivo vanredno kolo u Bundesligi.

Bundesliga Pobjede Bajerna i Bajer Leverkuzena Izvor: FILIP SINGER/EPA

Fudbaleri Bajerna nastavili su tradiciju da pobjeđuju u posljednjem meču u kalendarskoj godini.

Jedanaesti put zaredom odlaze kao pobjednici na kratki odmor nakon što su savladali Volfsburg u gostima rezultatom 2:1 u 16. kolu Bundeslige.

Morali su da se pomuče Bavarci, uprkos vođstvu 2:0, jer je Volfsburg u posljednjim trenucima prvog poluvremena smanjio zaostatak.
Prethodno je Musijala u svom 100. nastupu za Bajern zatresao mrežu, a onda Hari Kejn prelijepim udarcem matirao Kastilsa.

Bajern i nakon 12 pobjede zaostaje četiri boda za Bajerom iz Leverkuzena koji nije dao nikakve šense Bohumu – 4:0.

Patrik Šik se nakon oporavka od povrede vratio u golgetersku formu, a nakon golova u Ligi Evrope i Kupu Njemačke sada je bio strijelac i u Bundesligi, i to trostruki!

Njegovim "blickrigom" u 30. i 32. minutu Bajer je poveo 2:0, a u posljednjim trenucima prvog polvremena stigao i do het-trika. Posao
"farmaceuta" završio je Bonifejs za konačnih 4:0.

Prštalo je u Hajdenhajmu, gdje je duel istoimenog domaćina i Frajburga imao lošu uvertiru pošto je viđen okršaj navijača dva kluba na gradskim ulicama.

Rat, ali onaj fudbalski, vođen je na terenu Voit arene gdje su domaći poslije preokreta slavili 3:2 i to autogolom u sudijskoj nadoknadi!

Dva puta dovodio je Lukas Holer goste u vođstvo, ali se u strijelce, nažalost upisao i njegov saigrač Matijas Ginter. Defanzivac Frajburga u 92. Minutu poslao je loptu u vlastitu mrežu za treću pobjedu Hajdenhajma u nizu.