Kup Italije: Atalanta lako do četvrtfinala, Roma slavila nakon preokreta

Autor Haris Krhalić

Roma i Atalanta osigurali plasman u četvrtfinale Kupa Italije

Kup Italije Roma bolja od Kremonezea Atalanta od Sasuola Izvor: FABIO FRUSTACI/ANSA

Danas su odigrane dvije utakmice osmine finala Kupa Italije. U prvom meču sigurno pobjedu je ostvarila ekipa Atalanta koja je savladala Sasuolo rezultatom 3:1.

Dvostruki strijelac za Atalanta bio je De Ketelere, u 24. i 63. minutu dok je za treći pogodak zaslužan Mirančuk.

Jedini pogodak za Sasuolo postigao je Boloka.

Mnogo neizvjesnije bilo je u Rimu gdje je Roma nakon preokreta savladala Kremoneze rezultatom 2:1.

Gostujući tim je u vođstvo stigao u 37. minutu kada je Sađu savladao Svilara. Nakon toga krenula je „vučica“ po izjednačnje, a prvu ozbiljniju priliku imao je Lukaku u trećem minutu nastavka.

U 54. minutu El Šaravi je pogodio stativu da bi rezultat poravanao Lukaku u 77. minutu. I kada je izgledalo da ćemo gledati produžetke Sernikola pravi prekršaj u svom šesnaestercu, a glavni arbitar pokazuje na bijelu tačku.

Siguran „sa kreča“ bio je Dibala.

Atalanta će u četvrtini finala igrati protiv Milana dok Romu čeka gradski derbi sa Laciom. Druga dva para čine Bolonja i Fiorentina te Frozinone i pobjednik duela Juventus-Salernitana