Favoriti redom ispadaju: Branilac trofeja u ranoj fazi okončao nastup u Kupu Italije! (VIDEO)

Iznenađujući rezultat na "Meaci".

Bolonja Izvor: EPA/MATTEO BAZZI/ANSA

Nakon Napolija, koji je doživio pravi debakl protiv Frozinonea (0:4) u osmini finala Kupa Italije, takmičenje u najmasovnijem takmičenju u istoj fazi okončao je i branilac trofeja Inter.

Iznenađujući rezultat viđen je sinoć na stadionu "Đuzepe Meaca", gdje je Bolonja slavila 2:1, i to nakon produžetaka.

U regularnih 90 minuta nije bilo golova, iako su domaći u 65. minutu imali idealnu priliku da povedu. Tada je Lautaro Martinez promašio jedanaesterac, ali kada su "nerazuri" poveli pogotkom Karlosa Augusta u drugom minutu prvog produžetka, činilo se da će tim Simonea Inzagija ipak "prokrčiti" put ka četvrtfinalu.

Ali, gosti se nisu predavali. Neizvjesnost je potrajala sve do finiša drugog produžetka, kada je tim iz Bolonje postigao dva gola i izbacio Inter iz daljeg takmičenja. Prvo je ove sezone sjajni Sem Beukema pogodio za izjednačenje u 112. minutu, da bi četiri minuta kasnije Asan Ndoj postavio konačnih 1:2.

Međutim, svi koji više prate Seriju A znaju koliko je ekipa Bolonje nezgodna. U sjajnoj je formi tim koji s klupe vodi Tijago Mota. Prošlog vikenda bez ikakvih problema porazio je Romu 2:0, a vrijedi istaći da je, računajući sva takmičenja, već pet mečeva bez poraza. U tekućem prvenstvu izgubio je samo dva meča, zbog čega se nalazi na sjajnom četvrtom mjestu, koje vodi u Ligu šampiona!

Inter, koji je prošle sezone stigao do devetog trofeja u Kupu Italije, tako neće moći da brani pehar. Za sada smo u prva četiri meča osmine finala vidjeli dva velika iznenađenja, ulogu favorita uspjeli su da opravdaju Lacio i Fiorentina (tek nakon penala protiv drugoligaša Parme), dok se preostala četiri duela ove runde igraju u januaru.