Srbin opet pogodio za Bajern, Demirović takođe strijelac! (VIDEO)

Srpski tinejdžer Aleksandar Pavlović (19) ponovo je bio strijelac za Bajern u njemačkoj Bundesligi.

Bajern Borusija Menhengladbah Aleksandar Pavlović Izvor: Bernd Feil/M.i.S. / imago sportfotodienst / Profimedia

Minhenski Bajern je napravio preokret protiv Borusije iz Menhengladbaha, a put ka pobjedi trasirao je mladi srpski fudbaler Aleksandar Pavlović.

Mladi Srbin je nakon prvenca protiv Augzburga (3:2) opet pogodio mrežu u subotnjem meču 20. kola. On je sjajno reagovao u 45. minutu nakon dodavanja Tomasa Milera iskosa sa desne strane pogodio suprotan ugao gola "koltova" za izjednačenje 1:1.

Prethodno su gosti deset minuta ranije vodili golom Švajcarca Nika Elvedija nakon duplog pasa, ali je Srbin anulirao prednost pred sami odlazak na odmor u poluvremenu.

Opet je Pavlović pokazao zbog čega se toliko piše o njemu, a sada je na Draganu Stojkoviću i Fudbalskom savezu Srbije da pokuša da ga ubijedi da izabere "orlove" umjesto Njemačke.

Rođen je 2004. godine i sve do novembra prošle godine nije igrao ni za mlađe kategorije neke od reprezentacija. Zagrao je tek za tim do 20 godina u Njemačkoj. Dobio je šansu da se dokaže kod Tomasa Tuhela i ostavio je dobar utisak, pošto je zadržan u prvom timu i dobija sve više šansi.

Igra na poziciji zadnjeg veznog i ove sezone odigrao je već osam mečeva za prvi tim. Upisao je dvije asistencije i postigao dva gola.

U drugom dijelu, Bavarci su preko Harija Kejna i Matijsa De Lihta stigli do sigurnog trijumfa i sačuvali "minus dva" u trci za Bajerom iz Leverkuzena, koji je u ovom kolu nastavio fantastičnu seriju i trijumfom u Darmštatu (0:2) zadržao lidersku poziciju.

Razloga za zadovoljstvo imao je i reprezentativac Bosne i Hercegovine Ermedin Demirović, koji je u sudijskoj nadoknadi iz penala osigurao bod svom Augzburgu na gostovanju u Bohumu (1:1). Bio je to njegov 12. ovosezonski pogodak i peti je golgeter Bundeslige.