Velež izgubio nakon skoro pet mjeseci, Posušje se ne šali!

Fudbaleri Veleža su poslije 12 mečeva u svim takmičenjima doživjeli i prvi poraz u Premijer ligi Bosne i Hercegovine.

Posušje Velež PL BiH Izvor: Facebook/HŠK Posušje

Mostarski "rođeni" su zaustavljeni na stadionu "Mokri dolac".

Serija od čak 12 utakmica bez poraza u svim takmičenjima, prekinuta je u Posušju, koje je s druge strane zabilježilo peti vezani trijumf ovog proljeća.

POSUŠJE - VELEŽ 1:0 (1:0)

U prilično nezanimljvijoj utakmici, u kojoj se više pazilo na vlastitu, a ne na protivničku mrežu, odluka o pobjedniku pala je u samom finišu prvog poluvremena.

Tada je Posušje stiglo do prednosti nakon što je sa lijeve strane iskosa uz malu pomoć stative, mrežu gostiju iz Mostara pogodio Dario Pavković - 1:0.

Najbolju šansu za izjednačenje "rođeni" su propustili u 94. minutu kada je Marko Galić odbranio udarac rezerviste Demira Pece sa nekoliko metara.

Tim Denisa Ćorića je tako zabilježio osmu pobjedu u šampionatu ove sezone za skok na šestu poziciju, dok su Mostarci uknjižili četvrti prvenstveni poraz, a prvi nakon oktobra prošle godine i neuspjeha u gradskom derbiju protiv Zrinjskog.