PREMIJER BiH: Remi na "Piroti"

Travnik i GOŠK su remizirali 1:1 u prvoj utakmici sedmog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

PREMIJER BiH: Remi na "Piroti" Izvor: MONDO

Novi član elite BiH u subotu je možda zaslužio sva tri boda jer je stvorio pregršt stopostonih prilika, ali je domaćin iz gotovo "jedne jedine" šanse uspio da postigne gol i izvuče remi na "Piroti".

Gosti iz Gabele propisno su se ispromašivali, posebno Feđa Dudić, kome je golman vezira Fejzić odbranio barem tri, četiri čista zicera.

Ipak, GOŠK je poveo upravo preko Dudića iz opravdano dosuđenog jedanaesterca u 57. minutu.

Međutim, Travnik je golom Kristijana Ivešića 20 minuta prije kraja stigao do jednog boda. Igrao se 72. minut, centrirao je Elvedin Varupa, a Ivešić "sam kao duh" sa pet metara glavom pogodio gol gostiju.

Travničani su "ni krivi ni dužni" u finišu mogli i do kompletnog plijena, ali je nakon Ivešićevog udarca sa ivice šesnaesterca, lopta pogodila spoljni dio mreže.