Kraj nevjerovatne serije: Grizman ne igra za Francusku!

Fudbaler Atletiko Madrida prekida rekordni niz uzastopnih nastupa za Francusku.

Antoan Grizman Izvor: Shutterstock

Antoan Grizman propustiće prijateljske utakmice francuske reprezentacije sa Njemačkom i Čileom, zbog uganuća desnog skočnog zgloba.

Propuštanjem narednih mečeva, napadač Atletiko Madrida će prekinuti rekordni niz od 84 uzastopna nastupa za reprezentaciju.

Francuz je propustio četiri utakmice svog kluba, prije nego što je zaigrao protiv Intera u revanš meču osmine finala Lige šampiona. Atletiko je u nedjelju poražen od Barselone 0:3 u Primeri, a Grizman je ušao u igru na poluvremenu.

"Antoan ima problema sa skočnim zglobom, iako je sinoć odigrao 45 minuta", izjavio je danas selektor Francuske Didije Dešan.

Iako ga je Dešan nazvao "nezamjenljivim", brojčano će ga zamijeniti veznjak Lacija Mateo Genduzi.

"Nećemo naći igrača koji ima njegove kvalitete i karakteristike, to je veoma teško. Moraćemo neke stvari da radimo drugačije", rekao je selektor Francuske.

Grizman je za reprezentaciju zabilježio 127 nastupa i postigao 44 gola, a 2018. je bio u sastavu koji je osvojio Svjetsko prvenstvo u Rusiji.

Francuska će 23. marta igrati prijateljsku utakmicu sa Njemačkom, a 26. marta sa Čileom.