PREMIJER: Siti stao u Londonu, Džeko asistent

Mančester siti je golovima Serhija Aguera vodio 2:0 protiv Fulama, ali na kraju ostao samo sa bodom u džepu. Edin Džeko asistirao.

PREMIJER: Siti stao u Londonu, Džeko asistent Izvor: MONDO

Mančester siti bio je na korak od pete uzastopne pobjede na startu Premijer lige.

Ali, je dobio samo bod u Londonu.

Fulam je na "Krejven Kotidžu" uspio da se vrati poslije 0:2 u režiji fenomenalnog Serhija Aguera. Bobi Zamora i Dani Marfi golovima su izborili remi u 5. kolu Premijer lige - 2:2 (0:1).

Sedmim u 18. i osmim golom ove sezone u 46. minutu, koji mu je pripremio Džeko, novajlija u timu Sitija, Kun Aguero, poveo je svoj tim ka najboljem startu u istoriji kluba, ali je u finišu meča opala koncetracija ekipe Roberta Manćinija, pa je tako Fulam uspio da izbjegne sudbinu Svonsija, Boltona, Totenhema i Vigana.

Siti je mogao ubjedljivije da vodi na poluvremenu, kada je Mark Švarcer "krotio" pokušaje Gaela Klišija i Edina Džeke. Kada je Aguero krunisao divno dodavanje Davida Silve za 0:2, djelovalo je kao "gotov" posao, ali je Klint Dempsi namjestio gol ljubimcu domaćih navijača Zamori, a onda u 75. minutu stiglo je i izjednačenje i to na nesrećan način po goste.

Šut Marfija pogodio je u tijelo kapitena Sitija Vensana Kompanija, a lopta je odsjela u golu nemoćnog Džoa Harta.

Sa desetoricom na terenu od sredine prvog, odnosno devetoricom od sredine drugog poluvremena, Liverpul je doživio najteži poraz u posljednjih osam godina.

Ujedno, Totenhem ne nedisciplinovanom rivalu nanio drugi najubjedljiviji poraz u istoriji međusobnih duela.

Godine 1963. bilo je 7:2 za "pijevce", ove 2011. godine bilo je 4:0 u meču petog kola Premijer lige.

Mrežu Liverpula na "Vajt Hart Lejnu" napunili su Luka Modrić u 7, Džermejn Defo u 66. i Emanuel Adebajor u 68. i trećem minutu nadoknade vremena.

Poslije dva ubjedljiva poraza na startu lige, prvo od Mančester junajteda (0:3), potom i Mančester sitija (1:5), Totenhem se malo sabrao i zabilježio dvije pobjede bez primljenog gola, jer je u prošlom kolu pobijedio Vulverhempton u gostima rezultatom 2:0.

S druge strane, Liverpul je potpuno obrnuto počeo.

Poslije dvije pobjede i remija u prva tri kola, ekipa Kenija Dalgliša doživjela je dva poraza na strani, prvo protiv Stouka (0:1) i sada, u sjevernom Londonu.

Dalgliš bi morao da porazgovara sa Čarlijem Adamom i Martinom Škrtelom. Prvi je dobio drugi žuti karton već u 28. minutu, a drugi dva puta rušio Gareta Bejla za opomenu, drugi put u 63. minutu, kada je bilo pitanje samo kojim će rezultatom Totenhem pobijediti.

Devetorica na terenu primila su još tri gola do kraja utakmice, koja je ponovo otvorila dvodecenijsko pitanje: "Može li Liverpul do titule prvaka Engleske?"