SERIJA A: Maksimalni crno-bijeli

Juventus i Udineze ostvarili pobjede i u drugom kolu, protiv Sijene i Fiorentine. Preokret Đenove u Rimu, dva gola Đovinka.

SERIJA A: Maksimalni crno-bijeli Izvor: MONDO

Na vrhu tabele Serije A poslije dvije utakmice sa maksimalnim učinkom nalaze se Kaljari, koji je drugu pobjedu ostvario još u subotu nad Novarom, Juventus i Udineze, a do kvote od šest bodova može da stigne i Napoli ukoliko u večernjem terminu bude bolji od aktuelnog šampiona, Milana.

"Stara dama" je kao gost savladala Sijenu 1:0, a jedini gol postigao je Matri u 54. minutu. Miloš Krasić ispratio je pobjedu svog tima sa klupe. Torinski crno-bijeli (igrali u roze dresovima) nisu blistali, ali su na kraju slavili zahvaljujući sjajnoj akciji i asistenciji Vučinića i preciznosti Matrija.

Udineze je trijumf nad Fiorentinom obezbijedio već u prvom poluvremenu - 2:0. Di Natale je bio uspješan realizator najstrože kazne, a sudbinu gostiju iz Firence zapečatio je Isla. Dušan Basta je, poslije prvenca u crno-bijelom dresu u prvom kolu, pružio još jednu dobru partiju. U sastavu Siniše Mihajlovića nije bilo srpskih internacionalaca, preciznije, Matija Nastasić je bio u protokolu, ali nije ulazio u igru.

Nenad Tomović je svih 90 minuta igrao za Leće, koji je pobijedio na gostovanju Bolonji - 2:0.

Đenova je napravila preokret u Rimu protiv Lacija. Domaćin je poveo preko Skulija, bivšeg igrača upravo Đenove, ali su gosti pogocima Palasija i Kučke došli do cijelog plena.

Parma je srušila Kijevo 2:1 zahvaljujući dvostrukom strijelcu Đovinku, koji je veliku radost domaćinu donio u 90. minutu. Nedugo zatim Đovinko je dobio crveni karton.

Atalanta je bila bolja od Palerma u nedjeljnom matineu (1:0), kome je početak drugog poluvremena kasnio više od 20 minuta zbog jake kiše. "Minimalac" ja zabilježila i Katanija protiv Ćezene.