OLD FIRM: "Triler" pripao Rendžersu

Fudbaleri Glazgov Rendžersa pobijedili su gradskog rivala Seltik (4:2) u osmom kolu škotske Premijer lige.

OLD FIRM: "Triler" pripao Rendžersu Izvor: MONDO

Rendžers je poveo golom Stivena Nejsmita lijepim udarcem sa desetak metara u 22. minutu nakon centaršuta Kajla Lafertija sa desne strane.

Seltik je izjednačio u 34. minutu kada je Skot Braun odlično proigrao Gerija Hupera, koji je izašao sam ispred golmana Alana Makgregora i lako ga savladao.

U 41. minutu Seltik je napravio preokret golom Badra El Kadurija. On je slabo šutirao sa oko 25 metara, ali je golman domaće ekipe loše reagovao i ispustio loptu koja je završila u mreži.

Rendžers je "silovito" krenuo u drugom poluvremenu. Prvo je Stiven Dejvis pogodio prečku, a onda je izveo korner u 54. minutu nakon čega je Hrvat Nikica Jelavić udarcem glavom izjednačio na 2:2.

Laferti je odličnu igru potvrdio u 67. minutu kada se najbolje snašao u šesnaestercu gostiju i doneo prednost Rendzersu od 3:2. Greg Vajld je centrirao sa lijeve strane, a odbrana Seltika se spetljala, što je Laferti iskoristio na najbolji način.

Konačnih 4:2 za Rendžers, u čijim redovima je svih 90 minuta igrao reprezentativac Bosne i Hercegovine Saša Papac, postavio je Nejsmit svojim drugim golom u 93. minutu.

Seltik je od 75. minuta igrao sa igračem manje pošto je Čarli Majgru dobio drugi žuti karton.

Rendžers je prvi na tabeli sa 19 bodova, dok je Seltik drugi sa 15.