BUNDES: Nema šale sa Bajernom, pao i Šalke

Bavarci protutnjali i kroz Gelzenkirhen - 2:0. Hanover od 87. do 89. minuta napravio preokret protiv šampiona.

BUNDES: Nema šale sa Bajernom, pao i Šalke Izvor: MONDO

Bajern je ponovo lider Bundeslige. Tu čast imali su Verder i Borusija iz Menhengladbaha na nešto više od 24 sata... Dok Bavarci nisu protutnjali i Gelzenkirhenom.

U posljednjem meču šestog kola Bajern je savladao Šalke 2:0 (1:0) golovima Nilsa Petersena u 21. i Tomasa Milera u 75. minutu.

Da je poraz na startu sezone na Alijanc areni od Borusije iz Menhengladbaha bio samo jedan loš dan ekipe Jupa Hajkensa pokazalo se u narednih pet utakmica Bundelige, ali i u Ligi šampiona.

Bajern je "vezao" osam pobjeda bez primljenog gola! Uz gol razliku 23:0.

Prvi gol na meču, a drugi otkako je nedavno iz Kotbusa došao u Bajern, postigao je Petersen. Mladi njemački napadač bio je najistureniji igrač gostiju. Realizovao je kontranapad pošto je izmakao pažnji odbrane, izašao sam pred golmana Ralfa Farmana, koji je zaustavio njegov prvi šut, ali drugi pokušaj nije mogao. Doduše, lopta je na putu ka mreži zakačila jednog igrača Šalkea... Nedovoljno da domaćin izbjegne neminovno - da mu se zatrese mreža.

Tačku na pohod kroz Gelzenkirhen stavio je Miler, sa pet metara nije mu bilo teško da postavi konačan rezultat - 2:0.

Posrtanje šampiona se nastavilo. Borusija iz Dortmunda je doživjela treći poraz u sezoni iako je u Hanoveru vodila do 87. minuta!

Šinđi Kagava je doveo "milionere" u vođstvo u 63. minutu, a u 87. i 89. minutu su Karim Hađi i Ja Konan kreirali preokret i Hanover doveli na peto mjesto.

Neven Subotić odigrao je cio meč za Borusiju.