PRIMERA: Sapleo se i Real

Levante pobijedio "kraljeve", koji su još prvom poluvremenu ostali bez isključenog Kedire - 1:0. Betis slavio u Bilbau.

PRIMERA: Sapleo se i Real Izvor: MONDO

Već u trećem kolu Primere sapleo se Real Madrid. Za razliku od najvećeg konkurenta za titulu, Barselone, koja je remizirala u drugom kolu u San Sebastijanu, "kraljevski klub" je izgubio!

Senzacionalnu pobjedu nad timom Žozea Murinja ostvario je Levante - 1:0 (0:0). To mu je prva "trojka" u sezoni.

Jedini gol na utakmici postigao je Aruna Kone, reprezentativac Obale Slonovače pozajmljen iz Sevilje, u 68. minutu.

Real je od 40. minuta igrao bez isključenog Samija Kedire, koji je drugi žuti karton dobio zbog guranja protivničkog igrača kada je igra bila prekinuta.

Kristijano Ronaldo, koji je prošle nedjelje povrijeđen u Zagrebu na utakmici Lige šampiona sa Dinamom, ušao je u igru u drugom poluvremenu, ali nije mogao da pomogne da se izbjegne poraz.

Zanimljivo je da je Levante i u prošloj sezoni, takođe kao domaćin, savladao Madriđane (2:0), ali ih taj poraz nije bolio jer su ga doživjeli u Kupu kralja, a u revanšu su pobijedili čak 8:0.

Pored Levantea, nedjelju je u Primeri obilježio i Radamel Falkao. Nedavna investicija "jorgandžija" pokazala je zašto je Portu plaćen 40 miliona evra.

Kolumbijac je postigao het-trik u pobjedi Atletika nad Rasingom 4:0.

Lideri na tabeli su Valensija i Betis, jedine ekipe sa maksimalnim učinkom.