Mediji: Pobuna protiv Murinja!

Španski mediji tvrde da su se igrači Real Madrida pubunili protiv trenera Žozea Murinja.

Mediji: Pobuna protiv Murinja! Izvor: MONDO

Fudbaleri "kraljevskog kluba" poraženi su od Levantea (1:0), a Nijemac turskog porijekla Sami Kedira je već u 40. minutu zaradio drugi žuti, odnosno crveni karton.

Portugalski stručnjak je okrivio upravo Kediru za senzacionalan poraz, ali su u njegovu odbranu stali igrači Reala u svlačionici, pišu španski mediji.

Neimenovani igrač Reala rekao je dnevniku "El Pais" da je svlačionica kritikovala Murinja, uz tvrdnju da je Kedira samo slijedio uputstva kontroverznog Portugalca.

List navodi da je Portugalac tražio od svojih igrača da konstantno vrše pritisak na sudiju, što je dovelo do toga da su domaći igrači dobijali žute kartone poslije prosječno 2.5 faula.

Ali, na kraja je nagrabusio i Kedira.

Potvrdu prevelike agresivnosti igrača Reala dao je i nekadašnji trener Madriđana Bernd Šuster.

"Kedira na svakoj utakmici zaradi žuti karton poslije samo 20 minuta jer Murinjo traži agresivnost", rekao je Nijemac radiju "Punto".

Madridski "AS" oštro je kritikovao Murinja jer je izbjegao vlastitu odgovornost pošto je za poraz okrivio Kediru, a katalonski "Sport" se pomalo "naslađuje" problemima u klubu sa "Santjago Bernabeua", navodeći da je u "svlačionici Reala na pomolu masovni revolt".