BUNDES: A, da date Bajernu titulu?

Poslije 0:1 na startu šampionata sa Menhengladbahom, Bajern je ušao u ubitačnu seriju i upisao šest uzastopnih pobjeda uz gol razliku 20:0.

BUNDES: A, da date Bajernu titulu? Izvor: MONDO

Ni Bajer Leverkuzen nije uspio.

Nakon što su na otvaranju šampionata neočekivano izgubili kod kuće od Borusije iz Menhengladbaha (0:1), fudbaleri Bajerna iz Minhena ušli su u ubitačnu seriju, kojoj evo još nema kraja.

Neki navijači tog kluba došli su u subotu na "Alijanc arenu" sa transparentima: "Proglasite nas za šampione".

Šestu uzastopnu pobjedu bez primljenog gola, od početnog poraza, Bavarci su zabilježili protiv ekipe koja bi po prirodi stvari trebalo da ih namuče: Bajern Minhen - Bajer Leverkuzen 3:0 (2:0). Strijelci Tomas Miler u 5, Danijel Van Bujten u 19. i Arjen Roben u 90. minutu.

Do 18. boda u šest uzastopnih mečeva, Bajern je stigao sa gol razlikom 20:0!

Kada su na vrijeme "otvorili" goste sa "Baj Arene", domaći su se razigrali i diktirali tempo igre, što Leverkuzenovim igračima nije prijalo, pa su u par navrata oštro udarali po nogama domaće igrače, a najgore je prošao Frank Riberi.

Bajern u sljedećem kolu gostuje timu Hofenhajma...

Prva pobjeda šampiona van Dortmunda

Sedmo kolo Bundeslige počelo je u petak prvom pobjedom nekada moćnog Hamburger Šport Ferajna u Štutgartu i to poslije vođstva domaćih na poluvremenu, a nastavljeno je u subotu popodne u istom stilu.

Šampion, Borusija iz Dortmunda, zabilježila je prvi trijumf na gostovanjima ove sezone i to takođe "iz keca u dvojku". Borusija je gubila na poluvremenu u obližnjem Majncu, ali je golom Piščeka u 90. minutu stigla do prva tri boda van svog Vestfalena u sezoni 2011/12.

Na kraju - 1:2.

Istoimena Borusija, ali iz Menhengladbaha, zabilježila je novu pobjedu, ovog puta nad Nirnbergom od 1:0. Gol sa penala postigao je Dams u 76. minutu i tako pomjerio takođe nekada moćan klub na prvo mjesto Bundeslige, bar dok ne bude završen meč Bajern Minhen - Bajer Leverkuzen.

U Šalkeu goleada, poslije koje su domaćini uspjeli da slome otpor za njih uvijek neugodnog protivnika, Frajburga. Prije meča u subotu, odnos u Gelzenkirhenu bio je 4-4-4, a sada su plavi zabilježili tek petu pobjedu nad gostima i to rezultatom 4:2.

Ponovo je počelo da sluti na loše, kada je Sise u 3. minutu doveo Frajburg u vođstvo, ali je to samo naljutilo Šalke, koji je do sredine drugog poluvremena postigao četiri gola.