PRIMERA: Rajo "zalutao" u Madrid

Stigli su fudbaleri Rajo Valjekana u Madrid u nevrijeme. Madriđani su na njima iskalili bijes i pobijedili sa 6:2. Mesi razbio Atletiko (5:0)

PRIMERA: Rajo "zalutao" u Madrid Izvor: MONDO

Veliki je pritisak bio na "kraljevskom" klubu poslije samo jednog osvojenog boda u prethodna dva meča. Gnjev Murinjovog tima "kanalisao" je Kristijano Ronaldo sa tri gola.

U strijelce su se upisali i Iguain, Benzema i Rafael Varan. Miču je bio strijelac za goste dva puta, a napad Valjekana predvodio je bivši fudbaler Partizana Andrija Delibašić.

Fudbaleri Valensije imali su dva igrača više u Sevilji, imali su i jedanaesterac, ali su doživjeli prvi poraz u šampionatu. Pobjedonosni gol za Sevilju postigao je Frederik Kanute u 18. minutu.

Uz nevjerovatnu utrošnju energije i emocija, fudbaleri Valensije uspjeli su u dobrom dijelu utakmice da nadigraju Barselonu u srijedu uveče i na kraju izvuku i remi na Mestalji - 2:2.

Ceh su platili tri dana kasnije u Andaluziji.

Sevilja je, iako sa desetoricom od 57. minuta, a devetoricom od 68. minuta, uspjela da nanese prvi poraz Valensiji u sezoni 2011/12. Na kraju je, na Pichuanu, ostalo 1:0.

Sve što je Valensija u finišu utakmice, sa dvojicom više na terenu, uspjela da uradi je - da dobije crveni karton!? Isključen je Arik Adiriz u 70. minutu, pa je ostalo 1:0 za domaće. Dva minuta prije toga, Ever Banega promašio je jedanaesterac... Tek da sve bude gore po "šišmiše" ove subote...

U drugom meču Atletik Bilbao i Viljareal igrali su neriješeno 1:1. Atletik je poveo u 44. minutu golom Ivana Gabilonda, a "Žuta podmornica" je izjednačila golom Nilmara u 52. minutu.

Leo Mesi je sa tri gola doprinio "petardi" Barselone u meču sa madridskim Atletikom.