SERIJA A: Krasić za vrh, Roma probila led

Miloš Krasić postigao izjednačujući gol za Juventus na gostovanju Kataniji. Prva pobjeda Sijene sa Željkom Brkićem među stativama.

SERIJA A: Krasić za vrh, Roma probila led Izvor: MONDO

Sa izuzetkom meča Parma - Roma, odigrano je kompletno četvrto kolo Serije A, ali italijanski klubovi kao da se i dalje zagrijavaju za novu sezonu.

Čak tri utakmice ovog vikenda su završene bez golova, niko se još nije istakao kvalitetnim partijama u kontinuitetu, a situacija na tabeli je krajnje zamršena: razlika između prvog i osmog iznosi samo bod, dok je rastojanje između prvog i dvanaestog tri boda.

Dakle, može da se nadoknadi već u sljedećem kolu!

Za sada, u vođstvu su Juventus i Udineze, koji su na gostovanjima Kataniji, odnosno Kaljariju, odigrali neriješeno.

Đenova, koja im je do danas pravila društvo, bez isključenog Dainelija je ispustila gol prednosti protiv Kjeva i doživjela poraz u sudijskoj nadoknadi vremena - 2:1.

Od srpskih fudbalera najviše se istakao Miloš Krasić, koji je Juventusu donio bod na Siciliji. Domaćin je na poluvremenu vodio zahvaljujući pogotku Bergesija, da bi Krasić već u 49. minutu izjednačio udarcem sa oko 18 metara.

Mada je šut bio jak, golu su kumovali golman Marijano Anduhar, koji je imao loptu "na ruci", kao i jaka kiša.

Kuriozitet - sedam golova Juventusa u aktuelnom prvenstvu dalo je sedam različitih fudbalera.

Da Atalanta nije kažnjena zbog umješanosti u namještanje utakmica, ona bi poslije nedeljne pobjede nad Novarom (2:0) bila usamljena na čelu tabele.

Ovako, povratnik u Seriju A ima četiri, umjesto 10 bodova i nalazi se u društvu prošlosezonskog vicešampiona Intera.

Ekipa Sijene upisala je prvu "trojku" ove sezone, ubjedljivo savladavši Leće - 3:0. Željko Brkić nije imao mnogo posla na golu domaćih, dok je Nenad Tomović igrao za Leće svih 90 minuta i dobio žuti karton.

Vlada Avramov presjedio je meč na klupi Kaljarija, kao i Boško Janković u timu Đenove. Ivan Radovanović bio je "starter" Novare, ali je zamijenjen u 59. minutu.