PRIMERA: Levante sa penala do nove pobjede

Treći uzastopni trijumf Levantea, koji se probio na četvrtu poziciju na tabeli. Majorka prekinula niz poraza.

PRIMERA: Levante sa penala do nove pobjede Izvor: MONDO

Fudbaleri Levantea su u seriji. Otkako su prije dva kola šokirali madridski Real, igraju sa puno samopouzdanja i normalno je da dolaze rezultati.

U kontroverznom meču 5. kola Primere, Levante je pobijedio Espanjol 3:1, poslije dva realizovana penala i poslije dva crvena kartona za gostujuću ekipu (Amat i Pandijani).

Klub iz Valensije ostvario je treći uzastopni trijumf (Real Madrid, Rajo Valjekano i Espanjol). Ruben Suarez (na slici) pogodio je oba puta sa penala (u 14. i 58. minutu). Od tog 58. minuta, Espanjol je najprije ostao sa desetoricom na terenu, jer je deanzivac Espanjola Đordi Amat oborio upravo Suaresa koji bi, da nije bilo faula, bio sam pred golmanom gostiju.

Poslije 2:0 za Levante, Ektor Moreno je smanjio u 73. minutu, ali je tri minuta kasnije Hose Barkero zapečatio pobjedu svog tima. Do kraja meča Espanjol je ostao sa devetoricom na terenu jer je Valter Pandijani dobio crveni zbog udaranja u glavu Viktorijana Rivasa.

Levante, koji još nije osjetio gorčinuporaza u ovoj sezoni (tri pobjede, dva remija), sada se nalazi u vrhu tabele, odmah iza vodećeg Betisa, potom Barselone i Sevilje.

Ranije u nedelju, Majorka je savladala Real Sosijedad 2:1 i tako je prekinula crnu seriju od tri poraza.

Trener Majorke, Danac Mihael Laudrup bio je presrećan zbog pobjede svog tima, druge u sezoni.

"Dali smo dva gola i to nam je veliki podsticaj posle tri meča bez postignutog gola", rekao je Laudrup.