BUNDES: Nesrećna Herta

Berlinci sa dvojicom igrača manje odolijevali u Bremenu do 93. minuta, kada ih je "sahranio" Klaudio Pizaro - 2:1.

BUNDES: Nesrećna Herta Izvor: MONDO

Verder i poslije sedmog kola zaostaje za vodećim Bajernom samo dva boda! Takav položaj najviše duguje perfektnom učinku na svom stadionu, čime ove sezone ne može da se pohvali više nijedan bundesligaš.

Poslije Kajzerslauterna, Frajburga i Hamburga, na Vezeru je pala i Herta - 2:1, iako je vodila od trećeg minuta golom Adrijana Ramosa.

Dvostruki strijelac za Verder i tvorac preokreta bio je Peruanac Klaudio Pizaro, koji je oba puta glavom matirao mladog Tomasa Krafta.

Doskorašnji golman Bajerna kriv je za izjednačenje, jer je Pizarov udarac čekao iza gol-linije, dok je odlučujući pogodak pao iz neposredne blizine, poslije kornera i asistencije glavom Markusa Rozenberga.

Ono što poraz u 93. minutu čini još tragičnijim za Berlince jeste činjenica da su zbog dva žuta kartona ostali bez Lela u 57. i Ramosa u 63. minutu. Izabranici Markusa Babela junački su se borili, imali čak i šansu da povedu, ali je Bargfrede u 80. minutu izblokirao šut Rafaela i lopta je prošla tik pored stative...

Herta je do danas bila u seriji od pet mečeva bez poraza, u okviru koje je slavila na gostovanju Borusiji iz Dortmunda, aktuelnom prvaku Njemačke.

Keln je prethodno savladao Hofenhajm (2:0), upisavši treću pobjedu u posljednja četiri kola.