Gol glavom sa pola terena!

"Vezista" Jone Samuelsen na nesvakidašnji način je potvrdio pobjedu Od Grenlanda nad Tromsom (3:1) u meču prve norveške lige.

Gol glavom sa pola terena! Izvor: MONDO

Drugoplasirani Tromso jurio je pobJedu na gostovanju ekipi iz sredine tabele, kako bi šest kola prIJe kraja sezone uhvatio priključak sa vodećim Moldeom.

PoluvrIJeme je završeno rezultatom 1:1, međutim, u nastavku je Od Grenland poveo iz penala u 48. minutu (uz crveni karton Saliju Sisu zbog igranja rukom), da bi do konačnih 3:1 stigao nevJerovatnim pogotkom Samuelsena u sudijskoj nadoknadi vremena.

Golman Tromsoa Markus Salman prethodno je otišao u suprotni šesnaesterac kako bi pomogao napadačima prilikom kornera. Gosti su umalo izjednačili na 2:2, ali je njihov šut izblokiran korak ispred gol linije. Kazna je uslIJedila samo desetak sekundi kasnije.

Izbijena lopta na polovinu Tromsoa vraćena je do Samuelsena, a ovaj je dočekao glavom i sa preko 50 metara poslao u nebranjenu mrežu!

PoslJednji čovJek odbrane nije mogao ništa da učini, kao ni Salman, koji se u tom trenutku vraćao ka svom golu...