Sarajevo "zakuvalo" borbu za treće mjesto! Bordo tim nadigrao "rođene" - 3:0 na Koševu!

Ubjedljiv je bio domaći sastav u derbiju 29. kola.

Premijer liga BiH Sarajevo Velež Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

Sarajevo je ubjedljivo trijumfovalo nad Veležom u derbiju 29. kola Premijer lige BiH i "zakuvalo" borbu za treće mjesto - pred posljednja četiri kola, bordo tim ima isto toliko bodova minusa za Mostarcima:

SARAJEVO – VELEŽ 3:0 (1:0)
/Oliveira 1. Čataković 62, Hasić 90+2/

Već u prvom minutu je sarajevski tim došao do prednosti! Hamza Čataković je prošao po desnoj strani, uposlivši u srcu kaznenog prostora Renana Oliveiru, koji se našao na pravom mjestu i postigao deveti premijerligaški gol u sezoni.

U 62. minutu meča, svoj 14. gol u tekućoj sezoni, odnosno osmi na posljednjih devet utakmica, postigao je Hamza Čataković-
Pogodio je iz daljine, nakon što mu je prethodno asistirao Frensis Kjereme, koji je u igru ušao osam minuta ranije.

Imao je u tim trenucima bordo tim sigurnu prednost, ali su stvari po domaće mogle da se zakomplikuju na ulasku u posljednjih deset minuta. Tarik Kapetanović je skrivio penal fauliravši Mihaela Mlinarića, odgovornost za udarac sa bijele tačke preuzeo je Ante Hrkač, ali je Dejan Iliev odbranio taj udarac.

Mogla je tada ekipa Deana Klafurića da prepolovi minus i vrati neizvjesnost u meč, ali kad u tome nije uspjela, stigla je kazna u drugom minutu nadoknade. Drugu asistenciju upisao je Kjereme, a konačan rezultat na semaforu ispisao je Ajdin Hasić.

SARAJEVO: Iliev, Matanović, Čataković, Oliveira, Beganović, Soldo, Kapetanović, Anđušić, Čelik, Đuričković, Mustafić. Trener: Simon Rožman.

VELEŽ: Hadžikić, Zvonić, Čaić, Halilović, Pršeš, Hrkač, Suljić, Peco, Džafić, Šturm, Vehabović. Trener: Dean Klafurić.

Standings provided by Sofascore

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!

(mondo.ba)

SARAJEVO: Ilive, Matanović, Čataković, Renan, Beganović, Soldo, Kapetanović, Anđušić, Čelik, Đuričković i Mustafić
VELEŽ: Hadžikić, Zvonić, Čaić, Halilović, Pršeš, Hrkač, Suljić, Peco, Džafić, Šturm i Vehabović