BUNDES: "Švabe" guraju ka vrhu!

Štutgart pobijedio na "Fric Valter" stadionu i izbio na četvrto mjesto Bundeslige. Kajzerslautern u velikim problemima.

BUNDES: "Švabe" guraju ka vrhu! Izvor: MONDO

"Švabe" su mnogo bolje ušle u ovu sezonu nego u prošlu, u kojoj su jedva obezbjedile opstanak u najjačem rangu. Štutgart je nastavio sa dobrim igrama i u osmom kolu, u kojem je kao gost pobijedio Kajzerslautern - 2:0 (0:0).

Poraz od poslednjeplasiranog HSV-a u prošlom kolu (1:2), Štutgart je anulirao već na sljedećoj utakmici - na neugodnom gostovanju na "Fric Valter" stadionu. Tim Bruna Labadije izbio je na četvrto mjesto, koje ove sezone ima mnogo veću težinu nego prošle jer i ono vodi u Ligu šampiona. Doduše, u kvalifikacije.

Kajzerslauter je još jednom razočarao svoje navijače. Treneru Marku Kurcu opasno se "ljulja stolica" i mogao bi vrlo brzo da bude smijenjen. Njegova ekipa je na osam utakmica osvojila samo jedan bod, a čak pet puta je poražena. Kajzerslautern još uvijek nije u opasnoj zoni, ali bi u nju mogao da dospije već na kraju ovog kola. Za to je dovoljno da jedna od tri ekipe ispod crte osvoji barem bod.

Štutgart je do pobjede stigao golovima Kakaua u 52. i Kalida Bularuza, koji je bio i asistent kod prvog gola. Holanđanin je gol postigao u 69. minutu.

Kajzerslauter je imao nekoliko vrlo dobrih prilika u oba poluvremena, ali je i na ovoj utakmici nastavio sa lošom realizacijom (samo pet golova, najmanje u ligi).

Zdravko Kuzmanović nije bio u sastavu Štutgarta.