"Orlići" izborili četvrtfinale Evropskog prvenstva!

Bravo Orlići! U17 selekcija Srbije plasirala se u četvrfinale Evropskog prvenstva.

srbija u cetvrfinalu evropskog prvenstva Izvor: MN PRESS

Srbija je u četvrfinalu Evropskog prvenstva! Srpska kadetska selekcija je na U17 prvenstvu Evrope na Kipru savladala domačina sa 3:1 (1:1) i tako se plasirala u četvrfinale.

Selekcija Jovana Damjanovića je uspjela da pobijedi iako je gubila poslije 34 minuta igre kada je gol postigao Petros Joanu. Ipak nesrećno primljeni gol nije poremetio srpski nacionalni tim i već krajem prvog poluvremeena talentovani vezista Čukaričkog Mihajlo Cvetković izjednačio je na asistenciju Petra Rankovića iz Crvene zvezde.

Ma poluvremenu je selektor izvršio nekoliko izmjena, a one su dale plod. U 53. minutu uspio je Ranković da uposli Cvetkovića, njegov udarac je odbranio golman rivala, ali je Viktor Stojanović sa pet metara uspio da je prikuca u mrežu za 2:1. Do kraja utakmice srpski tim je dominirao a u 63. minutu Andrija Maksimović je centrirao, a Vasilije Kostov postigao kočanih 3:1.

Srbija je u prvom meču grupne faze savladala Ukrajinu sa 1:0 i sada ih u nedjelju čeka meč trećeg kola grupe A sa Češkom. Pošto i Srbi i Česi imaju dvije pobjede odrediće ko je prvi ovim duelom. "Orlićima" za prvo mjesto treba pobjeda jer Česi imaju bolju gol razliku, 8:1 naspram srpskih 4:1.

BONUS VIDEO:

Pogledajte

00:52
SRBIJO SLAVI - ORLIĆI SU ŠAMPIONI EVROPE: Mladi košarkaši Srbije srušili Španiju i osvojili ZLATO na EP u Nišu
Izvor: Kurir TV