PREMIJER BIH: Zvijezda bolja od šampiona

Fudbaleri Zvijezde savladali su Borac 2:0 u meču devetog kola Premijer lige BiH. Široki se učvrstio na tabeli.

PREMIJER BIH: Zvijezda bolja od šampiona Izvor: MONDO

Prije četiri dana isti rivali odigrali su meč u Kupu BiH i Borac je došao do rutinskog trijumfa 2:0.
Samo četiri dana kasnije meč je odigran u Gradačcu u devetom kolu Premijer lige BiH i drugačija slika. Pobjeda Zvijezde 2:0. Oba gola za svoj tim postigao je u prvom poluvremenu Đelmić u 27. i 41. minutu.
Da će Zvijezda osvojiti tri boda bilo je jasno kad je Branislav Krunić zaradio crveni karton poslije prepirke sa domaćim navijačima.
Olimpik je otvorio novi stadion,ali u duelu sa GOŠK-om nisu uspjeli postići pogodak, tako da je ostalo 0:0.
Željezničar je bio ubjedljiv protiv Slobode 4:0 i sa nova tri boda je pretekao Borac na tabeli i sada su na trećem mjestu.
Široki Brijeg je poslije dosta muke savlao Kozaru 1:0, golom Brekala i učvrstio se na čelnoj poziciji.