PRIMERA: Barsa sigurna u Hihonu

Fudbaleri Barselone pobijedili su Sporting Hihon 1:0 golom Adrijana i zabilježili prvu pobjedu u prvenstvu van svog stadiona.

PRIMERA: Barsa sigurna u Hihonu Izvor: MONDO

Meč u kome su fudbaleri katalonskog kluba sve vrijeme držali loptu kod svojih nogu, a posljednjeplasirani Sporting nije znao kako da ugrozi gol Viktora Valdesa rješen je u 12. minutu, golom Adrijana.

Ćavi je jako šutirao sa oko 25 metara, lopta se odbila o stativu na desnu stranu šesnaesterca, pritrčao je Adrijano i jakim udarcem je poslao u mrežu domaćih.

Dobro je igrala Barsa u prvom poluvremenu. Očekivano se nisu zadovoljili vođstvom, ali su domaći odolijevali. Mesi je proturao loptu kroz noge protivnika, Ćavi je razigravao saigrače, ali golova nije bilo.

Barsin zadnji vezni Havier Maskerano srećom je izbjegao težu povredu u posljednjim trenucima meča. Dani Alveš je u punom trku naletio na njega dok je ležao na zemlji, kolenom ga udario u glavu, ali je sve prošlo bez težih posljedica.

Utakmica je imala dobar tempo i u drugom poluvremenu, igralo se žustro, ali nije bilo promjene rezultata. To jest, Barsa nije previše htjela da postigne još koji gol. Dokazivali su Gvardiolini igrači protivnicima da ne znaju da im oduzmu loptu.

I u tome uspjeli.

U prvom meču nedeljnog programa Primere, Atletik Bilbao je pobijedio Real Sosijedad na stadionu Anoeta.

Baskijski derbi rešio je Fernando Ljorente, sa dva gola, po jednim u prvom i drugom poluvremenu. Tračak nade navijačima domaćeg Real Sosijedada pružio je Martinez, golom u 61. minutu.

U (prema stanju na tabeli) derbiju kola, fudbaleri Levantea slavili su protiv Betisa u Sevilji rezultatom 1:0. Gol je postigao Huanlu u 33. minutu.

Atletiko Madrid i Sevilja remizirali su bez golova.