SERIJA A: Markizio srušio Milan!

Torinski crno-bijeli zasluženo pobijedili loš Milan 2:0. Oba gola postigao Klaudio Markizio, u finišu meča.

SERIJA A: Markizio srušio Milan! Izvor: MONDO

Više je željela ekipa Antonija Kontea pobjedu u derbiju od šampiona Italije. Napadali su, stvarali šanse i na kraju došli do pobjede koja ih vraća na diobu prvog mjesta sa Udinezeom.

Nisu "roso-neri" odigrali u rangu prošlosezonskih partija. Za više od 90 minuta stvorili su samo jednu šansu!

Nije ni Juventus pružio blistavu partiju, ali su odigrali dovoljno dobro da zabilježe novu pobjedu pred svojim navijačima i ostanu nepobjedivi na novoj Juventus Areni.

Bili su domaći bliži pogotku i u prvom poluvremenu. Vučinić je šutirao iz okreta, iz "koljena", sa dvadesetak metara, ali je samo uspio da pogodi prečku gola Kristijana Abijatija.

Ono što nije njemu pošlo za nogom, uspjelo je Klaudiju Markiziju u završnici utakmice.

U 87. minutu je razmijenio nekoliko dodavanja sa crnogorskim reprezentativcem, došao ispred gola gostiju i spretno sproveo odbijenu loptu u mrežu Abijatija.

Konačan rezultat postavio je svojim drugim golom u 93. minutu. Šutirao sa oko 20 metara, lopta je skakutala, prevarila Abijatija i prošla mu kroz ruke i noge.

"Roso-neri" su imali stvorili jedinu priliku u 51. minutu, poslije pasa Antonija Kasana ka Antoniju Noćerinu. Vezni fudbaler Milana dobro je šutirao, a Đanluiđi Bufon je krajnjim naporom izbacio loptu u korner.

Vrijedna je pomena i prilika veziste Juvea Leonarda Bonućija na pas Antonija Pirla na početku drugog dijela igre. Iskusni kreator igre je sjajno centrirao, ali Bonući nije uspio da iz neposredne blizine dovede u vođstvo svoj tim, za koji je od početka nastupio Miloš Krasić (zamijenjen u 54. minutu).

Htjeli su (valjda) fudbaleri Milana neriješen rezultat, koji bi njihovim navijačima pružio kakav-takav argument u svađi sa Interistima. Od čijih su fudbalera njihovi ljubimci sada bolji samo za bod.

REZULTATE 6. KOLA I TABELU SERIJE A MOŽETE POGLEDATI OVDE.

(MONDO, foto: Beta/AP)