Sjećate li se plavog džempera njemačkog selektora, koji je na prošlom Svjetskom prvenstvu bez pranja nosio do polufinala? Neće ga više oblačiti, bar neko vrijeme.
Legendarni džemper, koji je njemački selektor Joakim Lev na nagovor igrača i stručnog štaba oblačio do polufinala SP, poklonjen je muzeju fudbala u Njemačkoj.
Da li zbog džempera ili odlične igre, Nijemci su u Južnoj Africi osvojili treće mjesto.
"Nadam se da će ovaj džemper naći svoje mjesto u muzeju i da će nadležni voditi računa o njemu. Mada, ko zna, možda će mi biti potreban za neka buduća takmičenja", rekao je Lev.
Plavi džemper mu je donosio sreću u mečevima protiv Australije, Argentine i Engleske, a nije protiv Španije u polufinalu i "orlova" u grupnoj fazi.
Muzej fudbala gradi se u Dortmundu, biće otvoren 2014. godine, a ekipa Joakima Leva je prva obezbijedila učešće na predstojećem Evropskom prvenstvu, 2012. godine.
(MONDO, foto: Guliver/Getty images)