Magija Adema Ljajića, golčina sa 25 metara: Slobodnjak kao penal, golman ništa nije mogao! (VIDEO)

Kakva majstorija Adema Ljajića!

Novi Pazar je trijumfalno započeo novu sezonu u Superligi pošto su savladali Spartak iz Subotice 3:2 (2:0), a heroj pobjede bio je Adem Ljajić. Ne samo da je postigao dva gola, a za treći asistirao, nego je dao nevjerovatan pogodak iz slobodnog udarca.

Na samom startu meča u 23. minutu on je sjajno poslao loptu Adešini koji je savladao Vulića na golu Subotičana, a onda je i u 32. minutu morao Aleksandar Vulić da vadi loptu iz mreže. Fenomenalan pogodak je dao Adem Ljajić sa nekih 25 metara od gola. Namjestio je loptu kod slobodnog udarca, poslao je tačno do stative i golman tu ništa nije mogao.

Uživajte:

Pogledajte

01:04
Gol Adem Ljajić
Izvor: ArenaSport

Kada se poslije asistencije Islamovića Ljajić našao u kontri i kada je pogodio za 3:0 u 78. minutu djelovalo je da je sve gotovo, ali je onda Spartak pokazao zube. Prvo je u 80. iskusni napadač, nekadašnji igrač Željezničara i Tuzla sitija Vojo Ubiparip pogodio za 3:1, a onda je u drugom minutu nadoknade Kolins Atule iz Nigerije uveo meč u pravu dramu pogotkom za 3:2. Ipak na atletskom stadionu u Novom Pazaru na kraju bodove uzela domaća ekipa.

"Težak meč, uvijek je ta prva utakmica u prvenstvu veoma nezgodna. Pogotovo kada ste promijenili toliko igrači kao mi, ovo je neki novi Novi Pazar. Odlična utakmica osim tih posljednjih 10 minuta kada smo primili dva gola. Ipak treba vremena da se slože kockice, otišlo je 15 igrača, a došlo je 10 novih", rekao je šef struke Novog Pazara Nikola Trajković poslije meča.