JSL: Zvezda vodi na poluvremenu

Poslije 45 minuta igre na pet utakmica osmog kola prvenstva Srbije vode Zvezda, OFK Beograd i BSK.

JSL: Zvezda vodi na poluvremenu Izvor: MONDO

Crvena zvezda ne blista na gostovanju Metalcu u Lučanima, ali ima prednost poslije prvog poluvremena. Ekipi Roberta Prosinečkog vođstvo je donio Kadu u 14. minutu.

Evandro je odigrao "povratnu", a njegov zemljak precizno šutirao sa 17-18 metara.

Domaćin je mogao da izjednači poslije centaršuta Simovića. Lopta je zakačila Mikića i pogodila prečku, a priliku je imao i Isidorović, ali je njegov šut sa peterca zaustavio golman Kirovski, koji brani Zvezdin gol umjesto povrijeđenog Bajkovića.

METALAC: Živko Živković, Krnjinac, Antić, Lukić, Bojan Živković, Stamenković, Mitrović, Ćirković, Petrović, Simović, Isidorović.

CRVENA ZVEZDA:Kirovski - Mikić, Ćosić, Vilotić, Reljić - Evandro, Dimitrijević, Kadu - Lazović, Kaluđerović, Borha.

Prvi put u sezoni prednost rivala juri Sloboda, jer je BSK preko Miloševića poveo u Užicu. Domaćin je kasnije promašio penal - Prtenjak nije bio precizan.

Purović je zaslužan što OFK Beograd ima 1:0 protiv Smedereva. Iz blizine je postogao svoj treći gol u tekućem prvenstvu.