BUNDES: Silni Bajern!

Bavarci pokazali svojim bivšim saigračima u Herti zašto više ne igraju na Alijanc areni - 4:0. Augsburg pobijedio Majnc, Šurle spasio Bajer.

BUNDES: Silni Bajern! Izvor: MONDO

Stigli su Berlinci u Minhen predvođeni bivšim Bajernovim igračima - Tomasom Kraftom na golu, Kristijanom Lelom u odbrani, Andreasom Otlom u sredini terena i Markusom Babelom na klupi.

Nisu lijepo dočekani.

Brzo su igrači Jupa Hajnkensa stavili do znanja gostima da neće pobijediti u Minhenu ni poslije 34 godine.

Mario Gomez, Frank Riberi i Bastijan Švajnštajger upisali su se u strijelce u prvih 15 minuta, pa je ostatak utakmice protekao u mirnom ritmu. Konačan rezultat postavio je ponovo Gomez sa penala u 69. minutu.

Borusija Menhengladbah bila je blizu pobjede nad Bajerom na svom terenu, vodili su 2:1 golovima Reusa i Hermana, ali je talentovani Andre Šurle u 87. minutu donio bod "farmaceutima".

Augsburg je konačno pobijedio, poslije četiri neriješene utakmice. Prva tri poena obezbijedili su pobjedom nad Majncom u gostima, golom Jan-Ingver Kalsen-Brakera u 88. minutu sa bijjele tačke.

Hrvat Mario Mandžukić predvodio je svoj Volfsburg do treće uzastopne pobjede na domaćem terenu. Postigao je dva gola i praktično sam savladao Nirnberg.

Subota je bila uspješna i za fudbalere Štutgarta. Fudbaleri Hofenhajma stigli su na Mercedes - Benc Arenu da konano pobjede "švabe", ali im to ponovo nije pošlo za nogom. Bolji su bili domaći, i pobijedili golovima Okazakija i Pavela Pogrebnjaka.