PRIMERA: Iguain stiže, Mesi bježi

Real pobijedio Betis 4:1, svi golovi "pali" u drugom poluvremenu, a Iguain dao tri. Barsa lako sa Rasingom 3:0, uz dva pogotka Mesija.

PRIMERA: Iguain stiže, Mesi bježi Izvor: MONDO

Real Madrid, ili preciznije Gonzalo Iguran, raspucao se u drugom poluvremenu utakmice 7. kola španskog prvenstva protiv Betisa na Santjago Bernabeuu. Gosti iz Sevilje su se ponadali da mogu da načine iznenađenje i iz prestonice odnesu makar bod kada su već izdržali da ne prime gol 45 minuta, ali su na kraju ubjedljivo poraženi.

Real Madrid - Betis 4:1 (0:0)

Nade gostiju odagnao je Iguain odmah po povratku iz svlačionice. Donio je "kraljevima" prednost i najavio još jedno golgetersko veče. Jer, kao i u prošlom kolu protiv Espanjola u Barseloni, opet je postigao tri gola.

Tako se na vrhu liste strijelaca izjedačio sa Lionelom Mesijem. Dvojica Argentinaca su bila precizna po osam puta.

U timu Žozea Murinja bio je Kristijano Ronaldo, nije postigao gol, ali je upisao dvije asistencije. Pored Iguaina, u strijelce se upisao i Kaka.

U tom trenutku se Argentinac iz Reala izjednačio sa zemljakom iz Barselone, Lionelom Mesijem, na vrhu liste golgetera Primere, sa po osam golova, dok su se Madriđani prestigli najvećeg rivala i zaposjeli prvo mjesto na tabeli, sa 16 bodova, dva više od Katalonaca.

Međutim, kratko je trajalo baškarenje Iguaina i Reala na čelu, jer je dva sata kasnije Barsa rutinski savladala Rasing - 3:0 (2:0), a mrežu gostiju iz Santandera dva puta je tresao Mesi, a jednom Ćavi. Ekipa Pepa Gvardiole prenoći će usamljena na liderskoj poziciji gdje bi u nedelju mogao da joj se pridruži Levante ukoliko pobijedi Malagu.

Valensija je na gostovanju Majorci imala pobjedu "u rukama" do 93. minuta. "Slijepi miševi" su finišu prvog poluvremena poveli preko Ramija, ali je bod domaćinu donio Hemed iz penala u posljednjim trenucima utakmice.

Hetafe i Viljareal igrali su bez golova.