BUNDES: Radovali se Kačar i Rajković

Hamburger kao gost bolji od Frajburga - 2:1. Tandem srpskih internacionalaca u sastavu debitanta Torstena Finka.

BUNDES: Radovali se Kačar i Rajković Izvor: MONDO

Hamburger je i dalje na dnu tabele uprkos pobjedi na gostovanju Frajburgu u utakmici 9. kola Bundeslige - 2:1. Međutim, ekipa iz Hamburga se sa sedam bodova priključila upravo Frajburgu i Augsburgu, koji doduše imaju malo bolju gol-razliku.

Torsten Fink je debitovao na klupi Hamburgera i odmah je pobijedio. Doskorašnji trener Bazela ukazao je šansu dvojici srpskih internacionalaca, Gojku Kačaru i Slobodanu Rajkoviću, koji su odigrali svih 90 minuta.

Korejski napadač Hong Min Son doveo je goste u vođstvo već u 12. minutu. Na početku drugog poluvremena izjednačio je Senegalac Papis Sise, a trijumf gostima donio je Ivo Iličević u 74. minutu. Inače, Hrvat je na teren istrčao samo osam minuta ranije.

Tako je Hamburger zabilježio tek drugu pobjedu u sezoni... Ponovo u gostima.

Keln je savladao Hanover 2:0 golovima Lukasa Podolskog u 24. i 86. minutu.

Podolski se domogao trećeg mjesta na listi strijelaca, sa Siseom iz Frajburga. Pogocima u nedjelju obojica su stigla do "kote 7". Prvi na listi je Mario Gomez iz Bajerna sa deset golova, dok je Klas Jan Huntelar iz Šalkea dao osam golova.