PRIMERA: Levante gazi sve redom

Klub koji igra tek sedmu sezonu u Primeri uspio da stane uz rame Barseloni. Na spisak pobijeđenih pored Reala upisao i Malagino ime.

PRIMERA: Levante gazi sve redom Izvor: MONDO

Barselona 17 - Levante 17 bodova...

Mali klub iz Valensije u stopu prati moćnu mašineriju sa Nou Kampa. Levante je u sedmom kolu zabilježio petu pobjedu, a i dalje je uz Barselonu i Sevilju, neporažen u Primeri.

Tim Huana Injasija Martineza u posljednjoj utakmici sa lakoćom je izašao na kraj sa skupom Malagom (potrošila oko 60 miliona evra u prelaznom roku). Pitanje pobjednika bilo je riješeno već poslije prvog poluvremena. Goste je u 14. minutu na asistenciju Huanfrana načeo iskusni Hoze Bakero.

Da Malaga neće moći ozbiljnije da se suprotstavi najvećem iznenađenju na početku sezone bilo je jasno poslije pola sata igre. Huanlu je poviso na 2:0, a posao "žabama" bio je olakšan isključenjem Kabaljera, tri minuta prije drugog gola.

Do kraja prvog poluvremena i Aruna Kone se upisao u strijelce.

Da vrh tabele nije slučajnost za Levante potvrđuje i podatak da se među pet ekipa koje su pobijedili ove sezone nalaze tri iz gornjeg doma, a jedna od njih je Real Madrid (1:0). Levante je primio samo tri gola, jedan manje od Barse i "kraljevskog kluba".

Malagi je poraz od Levantea bio drugi u sezoni.

Espanjol je u nedjeljnom matineu pobijedio u gostima rajo Valjekano. Gol odluke postigao je Romarik u 56. minutu. Pobjedu je zabilježila i Saragosa na "La Romaredi protiv Real Sosijedada - 2:0. Oba gola postigao je Portugalac Elder Postiga.