Radnik bio bliži trijumfu, ali Široki Brijeg nosi bod u Hercegovinu

Fudbaleri Radnika i Širokog Brijega odigrali su neriješeno u drugom kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine.

velibor đurić Izvor: Promo/FK Radnik Bijeljina

Nakon početnih trijumfa Semberaca na gostovanju u Gabeli (0:1), odnosno Širokobriježana na "Grbavici" (0:1), dva tima su u nedjeljnom meču drugog kola u Bijeljini podijelili plijen iako je po svemu prikaznom domaći tim bio bliži pobjedi.

RADNIK - ŠIROKI BRIJEG 1:1 (0:1)

Izabranici Velibora Đurića (na slici) odlično su ušli u meč i kreirali nekoliko solidnih šansi, ali nisu uspjeli da savladaju golmana gostiju sa "Pecare" Tomislava Adolfa Tomića.

Iako su veći dio prvog dijela bili u podrđenom položaju, učenici Tonija Karačića su prvi stigli do prednosti i to prije samog odlaska na odmor.

Nakon intervencije iz VAR sobe u 42. minutu, sudija Sabrija Topalović pokazao je na penal zbog igranja rukom u kaznenom prostoru, a siguran sa "kreča" bio je Marijan Ćavar - 0:1.

Ipak, bijeljinski tim je i u nastavku nametnuo svoj ritam, napadao je prema golu Širokog Brijega, a upornost se isplatila u 66. minutu kada je nakon kornera i povratne lopte sa ivice kaznenog prostora suprotan ugao pogodio Andrija Janjić - 1:1.

Radnik je nastavio s napadima tražeći sva tri boda, imao je još nekoliko dobrih šansi, ali se do kraja rezultat nije promijenio.

Najbolju šansu za pobjedu semberski tim je propustio u 86. minutu kada je novopridošli Mirzad Mehanović nakon solo akcije pogodio prečku.

RADNIK: Lakić, Janjić, Pavlović, Krajišnik, Vasić, Nathan, Pantelić, Veljkić, Maričić, Jovanović, Da Silva.

ŠIROKI BRIJEG: Tomić, Senić, Zlomislić, Bagarić, Kpan, Iličić, Taraba, Musa, Jelavić, Ćavar, Tomislav Tomić.